|  sklep In Hair  |strona głównao nasgaleriapartnerzymedia o naskontaktaktualności

 

Lipoliza inekcyjna

 

Lipoliza iniekcyjna to nieoperacyjna metoda usuwania miejscowych otłuszczeń ciała. Stosujemy ją najczęściej w okolicy podbródka, bioder, brzucha, pleców, ramion i kolan. Metoda ta jest nową gałęzią w medycynie estetycznej, znana szerzej od roku 2003, została obecnie zmodyfikowana, pozwalając uzyskać lepsze efekty i mniejsze dolegliwości po zabiegu.

 

Należy jednak zaznaczyć, że lipoliza iniekcyjna nie jest to metoda odchudzania, ale bardzo skutecznej redukcji miejscowych otłuszczeń, trudnych do usunięcia np. poprzez ćwiczenia fizyczne.

 

W wyniku zabiegu zmniejszone zostają lokalne skupiska tkanki tłuszczowej. Dobre efekty estetyczne daje lipoliza podwójnego podbródka czy tzw. chomików po bokach żuchwy. W przypadku bioder czy brzucha uzyskujemy redukcję obwodu o kilka centymetrów. Podobne efekty można osiągnąć również w przypadku lipolizy iniekcyjnej innych obszarów: pośladków, ud, wałeczków na plecach, ramion, kolan. Otłuszczenia zostają usunięta trwale i nie odtwarzają się, pod warunkiem że pacjent nie dopuści do znacznego wzrostu masy ciała. Przed zabiegiem wykonuje się pomiary antropometryczne oraz dokumentację fotograficzną.

 

Zabieg lipolizy iniekcyjnej polega na podaniu leków do wnętrza tkanki tłuszczowej drogą iniekcji. Leki podajemy metodą wachlarzową za pomocą odpowiedniej igły oraz strzykawki. Podany preparat rozpuszcza błony komórek tłuszczowych, w wyniku czego tłuszcz przybiera konsystencję płynną, a następnie zostaje usunięty przez układ limfatyczny organizmu. Podczas zabiegu lipolizy podajemy jedną do kilku strzykawek zawierających indywidualnie dobrane roztwory leków, zależnie od masy usuwanej tkanki tłuszczowej oraz miejsca poddawanego zabiegowi.

 

Zabieg lipolizy iniekcyjnej jest niemal całkowicie bezbolesny. Przewagą stosowanej obecnie metody wachlarzowej jest ograniczona ilość nakłuć, co ogranicza ból przy zabiegu, ryzyko powstania siniaków oraz uszkodzenia skóry.

 

Terapię prowadzimy w cyklu, który trwa kilka do kilkunastu tygodni. Zazwyczaj potrzebne są 3 do 4 zabiegi lipolizy iniekcyjnej wykonywane w odstępie 4 do 6 tygodni.

 

Efekty widoczne są zazwyczaj po drugim lub trzecim zabiegu, choć u niektórych osób widać je już po pierwszej lipolizie. Po kilku dniach od zabiegu tkanka staje się bardziej miękka, a jej konsystencja galaretowata. Stan ten utrzymuje się przez kolejne 10-14 dni, po których zauważamy pierwsze oznaki redukcji tłuszczu. Pełen efekt lipolizy iniekcyjnej stabilizuje się w ciągu miesiąca po ostatnim zabiegu w cyklu. Reakcja organizmu na lipolizę iniekcyjną jest zróżnicowana i ma charakter osobniczo zmienny. Szybkość redukcji otłuszczeń rożni się zarówno pomiędzy pacjentami, jak i pomiędzy różnymi obszarami u jednej osoby.

 

Po zabiegu korzystne jest wykonywanie masażu. Najlepszy będzie drenaż limfatyczny, wykonany przez specjalistę, ewentualnie endermologia. Bardzo wskazane jest wprowadzenie niskotłuszczowej diety oraz wykonywanie ćwiczeń aerobowych.

 

Przeciwwskazania do lipolizy iniekcyjnej:

1. ciężkie schorzenia wątroby

2. ciężkie choroby nerek

3. nadwrażliwość na kwas benzoesowy, witaminy E i B

4. alergie, choroby autoimunologiczne

5. ostre i przewlekłe infekcje

6. zaburzenia krzepliwości krwi

7. otyłość (BMI>29)

8. ciąża lub okres karmienia piersią

              

                  

1)      BRZUCH + BOKI           390 ZŁ ZAMIAST 500                 

2)      UDA                             390 ZŁ ZAMIAST 600

3)      POŚLADKI + BOKI        350 ZŁ ZAMIAST 400

4)      BRYCZESY                    250 ZŁ ZAMIAST 300

 

PAKIETY ZABIEGÓW :


1)      BRZYCH + BOKI + UDA               590 ZŁ ZAMIAST 1100

2)      UDA + POŚLADKI                       480 ZŁ  ZAMIAST 1000

3)      UDA + POŚLADKI + BRZUCH       850 ZŁ ZAMIAST 1500

 

CZAS TRWANIA  W.W. ZABIEGU 60 MIN

 

 

Artykuł:

 

Zabieg lipolizy iniekcyjnej - mezoterapii igłowej

 

ARTYKUŁ DLA DZIENNIKA ZACHODNIEGO O ZABIEGU KSZTAŁTOWANIA SYLWETKI – LIPOLIZA INIEKCYJNA

 

2013-06-21

 


 

 

 

Co druga osoba ma problemy z nadwagą, w naszym Salonie In Beauty Hair & Body proponujemy zabieg kształtowania sylwetki jakim jest lipoliza iniekcyjna, mezoterapia igłowa.

 

Wstęp przed wykonaniem zabiegu: 
Właścicielka salonu Sylwia Niewęgłowska 


Problemem Natalii jest nadmierne nagromadzenie tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha uraz ud. 
Przed wykonaniem zabiegu, dokładnie informujemy co należy robić i jakich rzeczy należy przestrzegać aby efekt po zabiegach był jak najdłuższy, wieloletni. 
  
Lipoliza iniekcyjna to metoda nieinwazyjna, trwała i skuteczna redukcja tkanki tłuszczowej oraz cellulitu, polega na deponowaniu w tkankę tłuszczową mieszanki fosfatydylocholiny i  deoksycholatu lub  L-karnityny, krzemionki organicznej.   

Substancje te po wstrzykiwaniu w newralgiczne punkty mają na celu przyśpieszenie metabolizmu tłuszczu, powodują rozpad trójglicerydów, a co za tym idzie tkanki tłuszczowej, błony ulegają uszkodzeniu i tłuszcz wydostaje się na zewnątrz w postaci wolnych kwasów tłuszczowych które są metabolizowane w wątrobie następnie usuwane są z organizmu. 

Jest to obecnie najbezpieczniejsza metoda efektywnego usuwania tkanki tłuszczowej oraz cellulitu z danego obszaru. 

Podstawą zabiegu jest wstrzykiwanie za pomocą cienkiej igły fosfatydylocholiny i deoksycholatu w tkankę tłuszczową metodą śródskórną lub  zmechanizowanym urządzeniem stosując iniekcje których głębokość i ilość  podawanych preparatów jest ściśle kontrolowana przez automat. Sam zabieg jest dość komfortowy. W zależności od okolicy ciała zabieg trwa w granicach 20-40 minut. 

Rezultaty widoczne są już po pierwszym zabiegu, Najlepszy rezultat osiągniemy wykonując serię 3- 10 zabiegów w odstępach 2 – 6 tygodniowych w zależności od ilości nagromadzonej tkanki tłuszczowej. 

Najczęściej pacjenci tracą ok. 2 cm w obwodzie już po pierwszym podaniu substancji aktywnych. Skóra staję się wyraźnie gładsza, jędrna. Zmniejsza się także cellulit. 

Zabieg przeprowadziła : 
Kosmetolog Daria Śleziak ( Salon In Beauty Hair & Body )

 

Sylwia Niewęgłowska Hair & Body, 
Mistrzyni Fryzjerstwa/Szkoleniowiec/Stylistka Fryzur 

Dystrybutor włosów Clip-in oraz wielu innych systemów do przedłużeń włosów. 

Gsm 604 906 900

 

żródło: http://katowice.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1905440,zabieg-lipolizy-iniekcyjnej-mezoterapii-iglowej,id,t.htmlHonorujemy bony Sodexo